Advent na Trgu bana Jelačića

Blagdanski duh na trgu bana Jelačića sigurno će vas navesti da barem na trenutak zastanete i uživate u čaroliji Adventa.

Like & Share

Kada?

30.11.2019. - 7.1.2020.

Više informacija

Grad Zagreb u adventsko vrijeme već tradicionalno nudi bogat kulturni program koji će zadovoljiti i najzahtjevnije posjetitelje.  U sklopu najboljeg božićnog sajma u Europi ove će se godine na Trgu bana Jelačića na glavnoj pozornici u sklopu novog programskog koncepta – World etno advent - predstaviti mnogi izvođači -  renomirana kulturno umjetnička društva, brojni amaterski i dječji zborovi.

Tako će svi posjetitelji glavnog zagrebačkog trga, između ostalog, moći uživati u instrumentalnim izvedbama, izvođenju tradicijskih božićnih pjesama, kao i nastupima nagrađivanih dječjih zborova koji će izvoditi autorske skladbe. Nezaobilazni dio repertoara bit će i koncerti pučkih korizmenih i božićnih te Marijanskih napjeva.

Program na centralnom zagrebačkom trgu namijenjen je svim naraštajima i osmišljen je s ciljem promicanja i njegovanja hrvatske  tradicijske glazbene baštine. Manifestacija na Trgu bana Josipa Jelačića organizirana je u suradnji s Etnografskim muzejom koji ove godine obilježava 100. obljetnicu djelovanja.

Manifestacija na Trgu bana Jelačića počinje paljenjem prve adventske svijeće u subotu, 30. studenoga u 17 sati, a trajat će sve do 24. prosinca. Program na Trgu bana Jelačića održavat će se svakoga dana od 18 do 22 sata. Subotom i nedjeljom glazbeni program održavat će se i od 12 do 13 sati.

* Organizator zadržava pravo izmjene termina nastupa izvođača

 

WORLD ETNO ADVENT 2019. – TRG BANA JOSIPA JELAČIĆA

30.11., subota, 17.00-19.00 sati: Paljenje prve Adventske svijeće, nastupaju: FA SKUD I.G. Kovačić, HSPD Podgorac Gračani i KUD Vrhovje Župe Dubranec

1.12., nedjelja
                         12.00-12.30 sati, Dječji zbor Pahuljice
                         12.30-13.00 sati, Dječji zbor Kikići i Genijalci                                             
                         18.00-18.30 sati, KUD Resnik
                         18.30-19.00 sati, Zbor Prečko 50+
                         19.00-20.00 sati, Nina Kraljić - Etno World Christmas Quintet
                         20.00-20.30 sati, Demo tim Sveučilišta Wusook
                         20.30-21.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

2.12., ponedjeljak                             
                        18.00-20.00 sati, Festival Imagine

3.12., utorak                          
                         18.00-18.30 sati, HKPD Bosiljak, Čučerje
                         18.30-19.00 sati, KUD Dubrava
                         19.00-19.30 sati, Dječji zbor Pahuljice
                         19.30-20.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit 

4.12., srijeda                         
                         18.00-19.00 sati, Puhački orkestar HKUD Željezničar 
                         19.00-19.30 sati, Mješoviti pjevački zbor KUD-a "INA"
                         19.30-20.00 sati, Hrvatski gajdaški Orkestar
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit 

5.12., četvrtak                       
                         18.00-18.30 sati, KUD Kustošija
                         18.30-19.00 sati, EEU Prigorske sem gore list
                         19.00-19.30 sati, Puhački orkestar HKUD Seljačka sloga, Trebižat, Čapljina
                         19.30-20.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

6.12., petak                           
                         18.00-18.30 sati, FA Sesvetska sela
                         18.30-19.00 sati, KUD Horvati
                         19.00-19.30 sati, Zagrebački dječaci
                         19.30-20.00 sati, Dječji zbor Bajka
                         20.00-21.00 sat, DJ Akademija in Christmas Spirit 

7.12., subota  
                       10.00 - 11.00 sati Dječji vrtići Grada Zagreba
                       11.00-12.00 sati, Međunarodno natjecanje mažoret timova "VII. ZAGREB CHRISTMAS                                                                 OPEN"/08.12.2019.                          
                       12.00-12.30 sati, HKUD Biloševica, Široki Brijeg, BiH
                       12.30-13.00 sati, KPD Sveta Klara, KUD Bilje, Bilje, Gospić, Ličko-Senjska županija
                       17.30-18.00 sati, Zbor Domaćigosti                      
                       18.00-18.30 sati, KUD Klas, Podsused
                       18.30-19.00 sati, HKUD Široka Kula, Gospić
                       19.00-19.30 sati, Klapa Dišpet (ž)
                       19.30-20.00 sati, Klapa Lugarin (m)
                       20.00-20.30 sati, Xtet
                       20.30-21.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

8.12., nedjelja
                         11.00-12.00 sati, Križevci u Zagrebu
                         12.00-12.30 sati, KUD Sesvete
                         12.30-13.00 sati, KUD Sijač Lučko
                         17.30-18.00 sati, Zbor umirovljenika Zrele Trešnje                                              
                         18.00-18.30 sati, KUD Sveta Ana, Odranski obrež
                         18.30-19.00 sati, FS Kolo, KUD Veseli Posavljanci, Bijelo Brdo
                         19.00-19.30 sati, Dječji zbor Kikići i Genijalci
                         19.30-20.00 sati, Renesansni ansambl Glazbenog kluba Lisinski, Hrvatsko obrtničko kulturno                                                       umjetničko društvo Sloboda, Mješoviti zbor Korona 
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit 

9.12., ponedjeljak                             
                         18.00-18.30 sati, Zagrebački puhački orkestar ZET-a slavi Božić sa Zborom                                                                                Maranata
                         18.30-19.00 sati, KUD Bukovac
                         19.00-19.30 sati, Dječji zbor CKIM-a
                         19.30-20.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

10.12., utorak                        
                         18.00-18.30 sati, KUD Frankopan, Remete
                         18.30-19.00 sati, Udruga Lipe moje Čučerje Zelene
                         19.00-19.30 sati, Vjera Dučić i pjesme slavljenja
                         19.30-20.00 sati, Zbor Panis Angelicus
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

11.12., srijeda                       
                         18.00-18.30 sati, ŽVA Zwizde
                         18.30-19.00 sati, KUD HZ Matija Gubec
                         19.00-20.00 sati, Zbor Danica i KUD Nikola Tesla
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit 

12.12., četvrtak                                 
                        18.00-18.30 sati, KUD Žumberčani
                         18.30-19.00 sati, HKUD Prigorec, Markuševec
                         19.00-19.30 sati, Zbor Ivan pl. Zajc
                         19.30-20.00 sati, Gospel Zbor Sunce
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

13.12., petak                          
                       18.00-18.30 sati, KUD Valentinovo
                       18.30-19.00 sati, PZK Derventsko kolo
                       19.00-19.30 sati, Klinci s Ribnjaka
                       19.30-20.00 sati, Zbor Hrvatica, Zbor Društva hrvatska žena-Grad Zagreb
                       20.00-20.30 sati, Zbor XOP
                       20.30-21.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

14.12., subota
                         12.00-12.30 sati, Dječji zbor Osnovne škole Marina Držića
                         12.30-13.00 sati, Klapa Jadran, Tivat, Crna Gora
                         13.00-13.30 sati, HKUD Željezničar
                         13.30-14.30 sati, Dječji vrtići Grada Zagreba                                              
                         18.00-18.30 sati, KUD Prigorski zdenec
                         18.30-19.00 sati, KUD Karaševska zora, Karaševo, Rumunjska i KUD J. Lovretić, Otok,                                                                 Vukovarsko-srijemska županija
                         19.00-19.30 sati, Dječji zbor Kikići i Genijalci
                         19.30-20.00 sati, Zbor Ivan Kukuljević Sakcinski
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

15.12., nedjelja          
                         11.00-12.00 sati, Zagrebački anđeli ®, Iblerovci 77+, Zbor Agram Angels                     
                         12.00-12.30 sati, KUD Matija Gubec, Sotin, Vukovarsko-srijemska županija
                         12.30-13.00 sati, PZ Čežnja                                              
                         18.00-18.30 sati, HSPD Sljeme, Šestine
                         18.30-19.00 sati, HKD Međimurje, Ljubljana, KUD Sv. Antun, Zadobarje, Karlovačka županija,                                                     KUD Slavko Mađer, Cerić, Vukovarsko-srijemska županija
                         19.00-19.30 sati, KUD Mate Balota, Rakalj, Istarska županija
                         19.30-20.00 sati, Bend Easy Tiger
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

16.12., ponedjeljak    
                          18.00-19.00 sati, Proglašenja sportaša Zagreba 2019., gosti: Zaprešić Boys

17.12., utorak
                           20.15 sati, Humanitarni koncert Želim život - Zaklada Ana Rukavina 

18.12., srijeda
                         17.00-18.00 sati, Crkva cjelovitog evanđelja - Band Bez kompromisa
                         18.00-18.30 sati, KUD Preslica
                         18.30-19.00 sati, KUD Ruža Prigorja
                         19.00-19.30 sati, Dječji zbor Pahuljice
                         19.30-20.00 sati, Akademski zbor „Ufovci“ Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

19.12, četvrtak                                  
                         18.00-18.30 sati, MVS Sinovi Atara
                         18.30-19.00 sati, KUD Vrapčanci
                         19.00-20.00 sati, Crkva cjelovitog evanđelja - Band Bez kompromisa
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

20.12., petak                         
                         18.00-18.30 sati, Zagrepčanke i dečki
                         18.30-19.00 sati, KUD Kašina
                         19.00-20.00 sati, Dražen Žanko i Klapa Larus
                         20.00-20.30 sati, MPZ Društva prijatelja glagoljice Bašćina
                         20.30-21.30 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

21.12., subota                        
                         10.00-11.30 sati, Dječji vrtići Grada Zagreba
                         11.30-12.00 sati, Dječji zbor Bajka
                         12.00-12.30 sati, KUD Croatia
                         12.30-13.00 sati, LIS Plješevica                                             
                         18.00-18.30 sati, FIS Remete
                         18.30-19.00 sati, HKUD Željezničar Osijek, Osječko-baranjska županija
                         19.00-19.30 sati, Dječji zbor Kikići i Genijalci
                         19.30-20.00 sati, Puhački orkestar grada Gospića
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit

22.12., nedjelja                                 
                         12.00-12.30 sati, PD Novi Zagreb i GFS Jastrebarsko, Zagrebačka županija
                         12.30-13.00 sati, KUD Vedar Osmijeh                                       
                         16.30-17.00 sati, Harmonikaški orkestar Hrvatskog grafičkog glazbenog društva Sloga
                         17.00-18.00 sati, Blagdan Hanuke, paljenje prve svijeće na Menori
                         18.00-18.30 sati, UBS Izvorni običaji
                         18.30-19.00 sati, KUD Prepuštovec
                         19.00-19.30 sati, Zbor Mjuze
                         19.30-20.00 sati, Zbor Laginjanke
                         20.00-21.00 sati, DJ Akademija in Christmas Spirit